FİLO KİRALAMA
KULLANIM REHBERİ

Kaza Anında Yapılması Gerekenler

Olayın en kısa zamanda Serus Filo'nun Destek Hattı olan 0322 432 0432 numaralı telefona bildirilmesi, sigorta ve benzeri kuruluşlardan talepte gerekli olacak belgelerin muhafaza edilmesi gerekmektedir. Çift taraflı kaza durumlarında tutanak tutulması veya polis/jandarma raporu tutturulması gerekmektedir. Mini hasar hakkını aşmayan tek taraflı hasar durumlarında beyan yazdırılarak işlem yapılabilir. Mini hasar hakkını aşan tek taraflı hasar durumlarında ise mutlaka polis/jandarma raporu tutulması gerekmektedir. Kontak açılması ve ayrıntılı yol yardı ve hasar bilgilendirilmesi için aracın kaza anında hareket ettirilmeden TAM Destek Hattı’nın aranması gerekmektedir

Çalınma ve Gasp Durumunda Yapılması Gerekenler

Olayın en kısa zamanda Serus Filo'nun  Destek Hattı olan 0322 432 0432 numaralı telefona bildirilmesi gerekmektedir. Çalınan aracın 30 gün içinde bulunamaması durumunda sigorta ve benzeri kuruluşlardan talepte bulunulabilmesi için gerekli olacak aşağıdaki belgeler hazırlanmalıdır.*

Sigorta poliçesi
Müracaat tutanağı (Aslı gibidir onaylı)
Aracın bulunamadığına dair karakol ve oto hırsızlık bürosu yazıları
*Yukarıdaki evraklar standart olup, hasarın özelliğine göre ekstra evraklar talep edilebilir

Periyodik Bakım

Periyodik bakım zamanı araç kullanıcıları tarafından takip edilerek Serus Filo'nun belirlemiş olduğu Yetkili Servisler'e başvurulmalıdır. Destek Hattından kontak numarası açılarak en yakın yetkili anlaşmalı servisi öğrenebilirsiniz.
Güvenliğiniz ve ekonomik yakıt tüketimi için aracınızın lastik basıncını düzenli olarak kontrol ediniz ve doğru basınçta kullanmaya özen gösteriniz.

Araç Arızası

Aracınızda normal koşullardan farklı bir koku, ses, duman fark ettiğinizde ya da bir arıza ikazı aldığınızda aracınızı kullanmaya devam etmemenizi ve hemen 0322 432 0432 numaralı Destek Hattımızdan yol yardım yetkililerine ulaşmanızı öneririz. Aracın çekilmesi ve/veya yolda onarım gibi durumlarda sizlere yardımcı olacak uzman kadromuz sayesinde güvenli sürüş keyfini yaşamanız mümkün olacaktır.

Otoyol Geçiş Sistemleri

Şirketiniz sözleşme aşamasında Serus Filo'dan HGS hizmeti talep etmiş ise etiketiniz, aracınızın plakasının belirlenmesi ve tesliminden bir gün sonra elinizde olacak şekilde tarafınıza iletilecektir. Aracınız için HGS taleplerinizi filo yöneticiniz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Gişelerden yapılan kaçak geçişler 7 gün içerisinde ödenmediği takdirde cezaya düşmektedir. Talebiniz olmasına rağmen HGS etiketiniz 5 gün içerisinde tarafınıza ulaşmamışsa ya da OGS/HGS cihazınız arızalanmış ve kaçak geçiş uyarısı alıyorsanız Serus Filo yetkilileri mutlaka 5 gün içerisinde bilgilendirilmelidir. Bilgilendirmeyi filo yöneticileriniz, satış danışmanlarımız veya 0322 432 0432 hattımızın bilgi kontakları aracılığı ile yapabilirsiniz. Tarafınızdan bilgi iletilmediği için oluşan cezalar firmanıza fatura edilecektir.

Trafik Cezaları

Kullanıcıya Tebliğ Edilenler

Araç kullanıcısı olarak tarafınıza tebliğ edilen cezalar kullanıcı/firma tarafından ödenir. Mükerrer ödemelerin engellenmesi amacıyla ödenen cezalara ait dekontların Serus Filo ile paylaşılması gerekmektedir.

Serus Filo'ya Tebliğ Edilenler

Plakaya kesilen ve araç sahibi olması sebebiyle Serus Filo'ya tebliğ edilen cezalar gecikme yaşanmaması için, Serus Filo tarafından indirimli tutardan ödenir ve ilgili tutar firmanıza fatura edilir.

Soru ve Talepleriniz İçin
info@serus.com.tr
Yol Yardım Hizmetleri (Tam Destek Hattı)
BİZİ TAKİPTE KALIN !
Serus © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.